scorecardresearch

Bakkallar Odası Kantincilerle Biraraya Geldi

440 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 4 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Bakkallar Odası Kantincilerle Biraraya Geldi
Bergama Bakkallar ve Benzerleri Odası ve İlçe Milli eğitim Müdürlüğü Öğretmenevinde Kantincilerle bir araya gelerek kantincilerin sorunlarını dinlediler.
Çoğunluğu bayanlardan oluşan Kantinciler, çektikleri zorlukları Oda Başkanlığına ve Milli eğitim Müdürlüğü yetkililerine dertlerini anlatarak okullarda öğrencilerin ve bazı eğitimcilerin dışarıdan yiyecek içecek almamaları gerektiğini söylediler.
Yaklaşık 2 saat süren yemekli toplantıda Kantinciler, kantinlerde bazı yiyecek ve içecek gıda maddelerin eğitimci ve öğrenciler tarafından yasak olduğu halde okullara sokula bildiğini hatırlatarak bunların sorumlusu olamayacaklarını, kıyafet serbestliği nedeniyle faklı okullardan başka okullara öğrencileri geldiğini fakat bunu sadece kendilerinin anlayabildiğini söylediler. Okullarda koruma Aile Dernekleri tarafından sık sık yapılan Kermeslerin kendilerine zarar verdiğini de hatırlatan kantinciler diğer şikâyetlerini ise şöyle sıraladılar. Çocuklar okullarda gıda zehirlenmesi yaşarsa biz kantinciler sorunlu tutuluyoruz. Oysa çocukların zehirlenmelerine yol açan gıdalar dışarıdan ucuza aldıkları maddelerden de kaynaklanabilir. Bunun sorumlusu neden biz olalım? Bazı çocukların sigara alışkanlıklarının okullarda da sürdürdüğüne dikkat çeken kantinciler, bazı çocukların ise okul sonrası kahvehanelere gittiklerini ve ailelerinde çocuklarına sahip çıkmalarını istediler. Kantinciler, kira giderlerinin de yüksek olduğunu hatırlatarak Oda Başkanlığına ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne şikâyetlerini anlatıp çektikleri sıkıntıların acilen giderilmesini istediler.
İlçe Milli eğitim Müdür yardımcılarından Mustafa Erden, Haluk Demirağ, Mustafa Dirik’inde katıldıkları ve iki saat süren toplantı sonunda İlçe Milli eğitim Müdürü İlyas Duman ise şikâyetlerin anlatılmasının ardından “Okullarda bu konuşların birçoğundan haberimiz yoktu. Fakat konuşulunca hepsinden haberdar olduk. Bu toplantıları zaman zaman yaparak sorunlarımıza birlikte çözüm aramalıyız” diyerek yaşanan şikâyetlerini ve sorunlara acilen çözüm getirmeye çalışacaklarını söyledi.
Bakkallar Odası Başkanı Mehmet Salim söyler ise “Kantinci meslektaşlarımızın her zaman yanındayız. Onların sorunları bizim sorunlarımızdır” diyerek kantincilerin dilek ve şikâyetlerini maddeler halinde sıralayarak tüm sorunlarınızın giderilmesi için çalışacağız. Ayrıca bu tür toplantıları da sizlerle birlikte sık sık yapacağız” diyerek kantinciler ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.
Etiketler