scorecardresearch

Bergama Haberleri

472 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 4 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Bergama ‘da Toz Eylemi
Bergama Maltepe Sakinleri Bergama belediyesine karşı sokakta toz eylemi gerçekleştirdiler.
Tarihi Tümülüs çevresinde toplanan mahalle sakinleri, düz alandan kalkan toz bulutlarının evlerine yansıdığını belirterek, belediyenin bu toz bulutunu önlemesini istediler.
Eylem yerine gelen belediye başkanı Mehmet Gönenç ise mahalle sakinlerine biz sizi bu durumdan kurtarmak isteriz ancak burası 1. Derce sit alanı içinde bu nedenle bir şey yapamıyoruz dedi.
BASİAD ‘tan Kaymakam Kolsuz’a Kahvaltı
Bergama’ya geçtiğimiz aylarda atanan İlçe Kaymakamı Uğuru Kolsuz için Caravan Kapta Bakırçay Sanayici ve İşadamları Derneği (BASİAD)'nin düzenlediği kahvaltıda işadamı, bürokrat, sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcileriyle biraraya geldi.
Toplantıya Kaymakam Kolsuz’un yanı sıra emniyet Müdürü Hüsamettin Ataseven, Ak Parti İlçe Başkanı Raşit Ürper, MHP Belediye Başkan adayı Özkan Karadiken, CHP aday adayı olan İdris Yavuzyılmaz, sivil Toplum kuruluşlarının temsilcileri ile 150’yi aşkın işadamı katıldı.
İzmir'in Bergama ilçesinde yeni göreve başlayan Kaymakam Uğur Kolsuz, Bakırçay Sanayici ve İşadamları Derneği (BASİAD)'nin düzenlediği kahvaltıda işadamı, bürokrat, sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcileriyle biraraya geldi. Kahvaltıya İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Duman, İlçe Emniyet Müdürü Hüsamettin Ataseven, İlçe Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu, Bergama Ticaret Odası Başkanı Fikret Ürper, BASİAD Başkanı Halil Gider, Eğitim Danışmanı Nazmi Peker, Koza Altın İşletmeleri Genel Müdür Yardımcısı Cemalettin Çetin, oda başkanları ve çok sayıda bürokrat katıldı.

BASİAD Başkanı Gider, açılış konuşmasında çalışmaları hakkında bilgi verdi. Eğitim Danışmanı Peker ise birlik ve beraberlik mesajları verdi. Ayrılıkların sıkıntılar meydana getirdiğini dile getiren Peker, Ortadoğu'daki ülkelerde meydana gelen olaylara dikkat çekerek, el ele vermek suretiyle birlikte hareket etmenin gerekli olduğunu söyledi. Kaymakam Kolsuz da yaptığı konuşmada, bu kadar farklı insanların biraraya gelerek aynı masa etrafında birlik ve beraberlik mesajları vermesinin kendisine mutlu ettiğini vurguladı. Tarihi şehirlerin aynı zamanda ticari şehir olduğunu belirten Kolsuz, Bergama'nın da aynı özellikleri taşıdığını ifade ederek, böyle bir yerde görev yaptığı için onur duyduğunu söyledi. Kaymakam Uğur Kolsuz, "Bergama'da sizlerin desteğiyle çok güzel işler yapacağız. Türkiye, rahmetli Turgut Özal'ın katkılarıyla dış dünyaya açıldı ve 30 yıldır dış ticaretimizde önemli gelişmeler oldu. Bugün dünya coğrafyasında Türk bulunmayan ülke yok. Ticari amaçla yapılan ziyaretler ivme kazandı. BASİAD gibi dernekler, işadamlarının yurtdışına açılması adına büyük görevleri üstlendiler. Ben bundan sonra BASİAD'ın ve onun gibi çalışan sivil toplum kuruluşlarının her zaman yanında olacağım." diye konuştu.
Tmf'nin Organ Bağışına Destek Turu
Türkiye Motosiklet Federasyonunun, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığının organ bağışının önemine dikkati çekmek için düzenlediği tur kapsamında Ankara'dan yola çıkan motosikletçiler, Çanakkale'ye ulaştı
Türkiye Motosiklet Federasyonunun (TMF), Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığının organ bağışının önemine dikkati çekmek için düzenlediği tur kapsamında Ankara'dan yola çıkan motosikletçiler, Çanakkale'den sonrada Bergamaya geldiler. Cumhuriyet alanında bir süre duran Motosiklet ekibi burada organa bağışının önemi hakkında önemli açıklamada bulundular.
Etiketler