scorecardresearch

Bergama Kardeş Şehir Olimpiyatında Avrupalı Gençlerin Bayrak Sevgisi

46 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 3 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama

Bergama Kardeş Şehir Olimpiyatında Avrupalı Gençlerin Bayrak Sevgisi
Bergama Kardeş Şehir Olimpiyatlarına katılan Avrupalı genç sporcular, ellerine aldıkları Türk bayraklarıyla gurup hailinde stadyum ortasında dolaşırken, Bergama2lı gençlerle de omuz omuza bir arada dostluk örneği sergilediler.
14. Bergama Kardeş Şehir olimpiyatlarında Avrupa ülkelerinden gelen gençlerin Türk Bayrağına olan sevgisi dikkat çekerken, Bergama’da olimpiyata katılan gençler dostluk ve sevgi mesajı gönderdiler.
16 yıl aradan sonra dün Bergama belediyesinin ev sahipliğinde 14 Eylül stadyumunda heyecanla başlayan Kardeş Şehir Olimpiyatlarında Avrupa ülkelerinden gelen onlarca gencin dostluk ve kardeşlik tutkusu ay yıldızlı Türk bayrağı oldu.
Olimpiyat açılışına izleyici olarak katılan binlerce kişi, kendi ülkemizde hainlerce Türk Bayrağının gönderden indirilerek ulusça hepimize hakaret eden Türklük düşmanlarına karşı Bergama Kardeş şehir Olimpiyatlarına Avrupa ülkelerinden katılan yüzlerce yabancı genç sporcuların ellerinden düşürmeden salladıkları Türk bayrağına olan sevgileri büyük hayranlık uyandırdı.
Bergama Kardeş Şehir Olimpiyatlarına katılan Avrupalı genç sporcuların Bergama’dan dünyaya dostluk sevgi ve barış mesajı göndermeleri ayrıca dikkat çekerken, Olimpiyat meşalesinin yakılmasının ardından yaşanılan bu heyecana dakikalarca havai fişekler patlatılarak Bergama aydınlandı gök ise rengarenk gösterilere sahne oldu.
Beş gün sürecek organizasyon için hummalı bir hazırlık süreci yürüttüklerini ifade eden Bergama Belediye Başkan Mehmet Gönenç, ise açılış konuşmasında “Bergama’nın en büyük kazancı bu olimpiyatlar sayesinde gençlerimize sportif tesisler kazandırmak oldu” diyerek Olimpiyatlarla tüm dünyaya dostluk ve kardeşlik mesajı verdiklerini söyledi.
Kapalı ve açık tenis kortları, yenilenen spor tesisleri, kapalı spor salonları ve sporcuların konaklama yerleri ile bir Olimpiyat kentine dönüşen Bergama Almanya, Avusturya, Fransa, Hollanda, İtalya ve İskoçya gibi ülkelerden ayrı ayrı gelen 913 genç sporcu ve delegasyonlar ile Olimpiyat açılışında buluştular.
Bergama protokolü ve Bergamalı vatandaşların yanı sıra siyaset, iş dünyası ve spor camiası temsilcilerinin de hazır bulundukları açılış töreninde Olimpiyat meşalesi özel bir seremoni ile yakılırken gece de folklor gösterilerinin ardından ünlü keman virtüözü Canan Anderson’ın dinletisiyle sona erdi. Tahsin TUNAEtiketler