scorecardresearch

Bergama Kermesle Kendine Özüne Döndü

307 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 4 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Bergama Kermesle Kendine Özüne Döndü
7. gün, yedi gece süren Uluslararası Bergama Kermesi Kapanış Kortejiyle Sona Erdi.
Bu yılda cıvıl, cıvıl bir Kermes geçiren Bergamalılar Ata Geleneklerini başarılı bir şekilde 7. Gün yedi gece süren ekinliklerle sonlandırdı.
Sadece eğlence amaçlı bir etkinlik olmayan Uluslararası Bergama Kermesi, Bu yıl özüne yakın bir şekilde Ata geleneklerimizden olan cirit ve cobut oyunlarıyla özüne dönerek kutlandı.
Açılışına yoğun ilgi olan kermesin kapanışı ne yazık ki açılışı kadar etkili değildi. Aşırı sıcaklardan dolayı vatandaşların birçoğu Kermes kapanış törenine katılamadılar. Ancak Ünlü klarnet sanatçısı Hüsnü Şenlendirici’nin Kermes içinde sinema filmi çekmesi Kermese farklı bir renk kattığı gözlendi.
Kermes süresince düzenlenen etkinliklerinde dolu, dolu geçmesi Bergamalılara muhteşem bir moral kaynağı oldu. İnsanlar bir taraftan eğlenirken şehir Ekonomi biraz da olsun canlanmış oldu. Kapanış Belediye Başkanı Mehmet gönenç konuşmasında güzel bir Kermes geçirdiklerini ifade ederek “Gelecek yıl buluşmak üzere” dedi.
Haber : Tahsin TUNA/ Bergama Pusula Gazetesi 77. ULUSLARARASI BERGAMA KERMESİ BAKIRÇAY TV’DE www.bakircay.web.tv 05427 4121 22 bergamapusulagazetesi.blogspot.com/
Etiketler