scorecardresearch

Bergama Köylerine 4 Buçuk Milyon Ton Asfalt Dökülecek

4 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 1 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Bergama Köylerine 4 Buçuk Milyon Ton Asfalt Dökülecek
Bergama Belediyesi ile Bergama Muhtarlar Derneğinin Muhtarlar için Kleopatra Güzellik Ilıcası tesislerinde ortaklaşa düzenledikleri İftar yemeğinde konuşan Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, İzmir Büyük Şeri Belediyesi tarafından 137 Mahalleye 4 buçuk Milyon ton Asfalt döküleceğini söyledi.
Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, köylerin şehirlere bağlanması konusunda çıkartılan yeni yasadan sonra köyler ile şehri merkezindeki mahallelerin tümüne ortak hizmet götürüldüğünü ifade ederek, "Yaklaşık 2 buçuk yıldan bu yana tüm mahalleler birlikte yönetilmeye başladı. Yeni düzenle uyum sağlamaya çalışıyoruz. İzmir Büyük Şehir Belediyesi ile Bergama Belediyesi olarak Ortaklaşa tüm mahallelerimize ortak hizmet vermek için çabalayan mekanizmanın bir parçayız. Bu anlamda Planlanan önemli çalışmalarımız var. İzmir Büyük Şehir belediyesi kendi tarihinin en büyük yol ihalesini resmi olarak gerçekleştirdi. Yakın zamanda ikinci aşama sözleşmesi de tamamlanmış olacak . İzmir'in tüm köylerine yani 30 İlçesinde ki mahallelere yaklaşık bir katrilyonluk asfalt ihalesidir bu. Bundan en büyük payı da % 15 ile elbette Bergama alacak. 4 buçuk bilyon ton asfalt ile köy ve mahalle yolları yenilenmiş olacak" dedi.
Mehmet Gönenç, ayrıca İzmir büyük Şehir Belediyesinin Bergama'da Kaymakamlığının beton parke üretimi yaptığı cezaevi yakınlarındaki şantiyenin de yeniden hizimete açılması için Büyük Şehir tarafından çalışmaların başlatıldığını ve tesisin parke üretim merkezi olarak yeniden faaliyete geçeceğini söyledi. Tahsin TUNA