scorecardresearch

Bergama MHP 'de İstifa Şoku

32 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 11 ay önce
DilTürkçe
Açıklama
Bergama MHP 'de İstifa Şoku
Tahsin TUNA/ BERGAMA
Bergama Milliyetci Hareket Partisi İlçe teşkilatında 3 Beleidye Meclis Üyesi ile 8 parti üyesi Genel Merkezin genle tutumunu içlerine sindiremedikleri ve ilçe Kongresinde ise kendilerine Delege olacakmısın diye kimseye sorulmadığı gerkecesiyle istifa ettiklerini açıkladılar.
Bergama Belediyesi Haluk Elbe Toplantı Salonunda sabah saatlerinde bir araya gelen Üç Belediye Meclis Üyesinden Yılmaz Dulgar, Fİkret Çam ve Sezer Uğraş'ın yanısıra partili üyelerden Eski İlçe Başkanı ve Belediye Başkan adayı Özkan Karadiken, Nuri Çiftçi, Zekai Uğraş, Hakan Kutlu, İskender Kutlu, Nuri Özdalkıran, Zeki Ersöz, Hatice Nuran Çiftçi, yapılan basın toplantısında partilerinden isitfa ettikelrini açıkladılar.
Eski İlçe Bşakanı ve Belediye Başkan Adaylı yapan Özkan Karadiken Milliyetçi Hareket Partisinden İstifa etme nedenlerini ise şöyle açıkladı. "Bu partiye gönülvermiş insanlar oalrak Genel MErkez ve Genel Merkeze bağlı İl Yönetimlerinin talimatlarıyla yapılan İlçe Konrelerinde Ülkücü Çizgiye ve Türk Mİlliyetçiliği fikrine aykırı gayri Demokratik listelerin hazırlnaması ve Genel Merkezin iktidar yanlısı politikalarını kabul etmemiz mümkün değildir. Temel ilke ve değerlerden uzaklaşmış, Ülkücü geleneği yerle bir etmiş, Ülkücüyü ülkcüye düşman yapmaya zemin hazırlayan Genel Merkez, ve onlara bağlı yöneticiler ile birlikte syaset yapma imkanımızı ortadan kaldırmıştır. Ülkücülerin iktidar sevdasının yerini umutsuzluk karamsarlık almıştır. Bu sebep ile hedefimize ve davamıza hizmet ettiğine inanmadığımız siyasi bir yapı içerinde bulunmayı kabul edemiyeceğimizden, siyasi ömrümüzü, yıllarımızı adadığımız ve geçmişte mensubu olmakla şeref duyduğumuz Milliyetçi Hareket Partisinden istifa ediyoruz" dedi.
Özkan Karadiken, İstifalarını direk partiye yapmayacaklarını Yargıtay Başsavcılığına yapacaklarını da sözlerine eklerken istifaların ardı gelecek açıklamasında bulundu.