scorecardresearch

Bergama Ticaret’te Arayışını Uzak Doğuda Sürdürecek

13 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 3 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama

Bergama Ticaret’te Arayışını Uzak Doğuda Sürdürecek
Bergama Ticaret Odası Domuz alanı mevkiindeki Tonoz salonunda bir yıllık çalışmalarını basın temsilcileriyle paylaştı.
Ticaret odası yönetim kurulu üyeleri ve basın temsilcilerinin bulunduğu toplantıda çalışmalarıyla ilgili bir brifing veren Oda Başkanaı Fikret Ürper, en önemli amaçlarından birinin ilçe turizmi konusunda çalışmalar yapmak olduğunu söyledi..
Odanın İSO belgesi alarak daha iyi ciddi hizmetler yapacaklarını da ifade eden Başkan Fikret Ürper, İlçe girişinde bir Sosyal tesisi kuracaklarını da hatırlatarak yaptıkları bazı hizmetleri şöyle aktardı.
Organize Sanayiini faaliyete geçirmek amacıyla pek bir pürüz kalmadı işletmecileri bekliyoruz, web sayfamızı ingizce dile çevirdik ve tarihi Bergama evleri kitapçığını da tüm Türkiye deki Ticaret Odalarına dağıtarak tanıtıma katkı koyduk verdiğimiz mesleki kurlarda ise büyük başarılar kaydettik” dedi.
Turizm ve fuar gezilerinden de söz eden Fikret Ürper, Avrupa ülkelerinin de ki odalarında yatırımcı arayışı içinde olduklarını hatırlatarak Avrupa ülkelerinin ekonomisi çökmüş Ticari arayışların artık Uzakdoğu ve Arap ülkelerinde olması gerektiğini vurguladı.
Bir gazetecinin 50 yıldır fuarlara gidiyoruz Bergama’ya bu geziler dolayısıyla bir turist bile geldiğini göremedik sözüne ise geçekçi yanıt veremeyen Oda Başkanı Fikret Ürper’in yerine Oda yönetim kurulu üyelerinden biri bu soruya şöyle yanıt verdi.” Fuarlar hemen turistlerin ilgi gösterip gelecekleri bir çalışma ortamı değildir zamanla gelişecektir” diyerek yanıtlaması gülümsemelere neden oldu. 50 yıl dır yırt dışı gezileri ve fuarlarına katılan Bergama gerçekten bu geçen zaman içinde istenilen sonucu alamamıştır. Zira 50 yıl az bir zaman yok . Bergama için olsa olsa bu başarısızlığın nedeni diyalogsuzluktur” denildi.
Toplantıda en çok ilgi çeken hizmet ise İzmir’den Bergama’ya Bergama belediyesiyle birlikte turst gerilmesi çalışmasıydı. Toplantı sonrası oda yöneticileri gazetecilerle birlikte yemek yediler.
Etiketler