scorecardresearch

Bergama Turizm İçin Toplandı, Eğitimci'den Örnek Çaşılma

34 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 3 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Bergama UNESCO Dünya Mirasına Girince Atılım Başlattı
Bergama Kaymakamlığı ilçenin UNESCO dünya Mirası Listesine girmesinin ardından sivil toplum kuruluşu yetkilileri ve turizmciler ile bir araya gelerek toplantı düzenledi.
Belediye Meclis Salonunda düzenlenen toplantıda turizm için gerekli olan şart ve düzenlemelerin yerine getirilmesi konusunda üstüne düşen herkesin, her kurumun çalışması gerektiği vurgulandı.
Trafik sorunları başta olmak üzere temizlik ve hijyenik ortamlar, yabancı dil eğitimi, turiste davranış biçimi, ilgi alaka, turistik yatırımlar, ören yerlerinin düzeni gibi tğm sorunları kapsayan eksikliklerin tamamlanması masaya yatırıldı.
Böylesine önemli bir toplantıya ilginin az olduğu kadar, Kaymakamlığın düzenlemiş olmasına rağmen, toplantıya ne Kaymakamın nede Belediye Başkanının katılmamaları ise eleştiri konusu oldu.
Bergamalı Eğitimcinin Çiftçilere Örnek Davranışı
Bergamalı Eğitimci Nuri Kiraz Bakırçay Ovası Dündarlı Mahallesinde 700 dönüme yakın meyve bahçesi oluşturarak Bakırçay yöresi çiftçilerine alternatif ürün çeşitliliğinde örnek oldu.
Nuri Kiraz, öğretmenlik mesleğinin yanız sıra boş zamanlarını sürekli meyve bahçesine giderek değerlendiriyor. Elma, Şeftali, Erik, Üzüm Badem, Yemiş ne arasan 700 Dönüm arazisini meyveyle dolduran Eğitimci Nuri Kiraz, “amacım yöremdeki çiftçilere örnek olacak alternatif gelir sağlayacak ürün yetiştirmekti. Bunda da başarılı olduğumu sanıyorum. Meyve bahçelerimi daha da büyüterek seraya dönüştüreceğim. Ve daha modern meyvecilik yapımında çiftçilerimize örnek olacağım” dedi.