scorecardresearch

Bergama'da Tavuk Kutsal Yumurta doğurdu

128 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 2 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Bergama'da Tavuk Kutsal Yumurta doğurdu
Arkadaşından aldığı yumurtada 'Allah' yazdığını gören eski Cami İmamı Yusuf Karakoç, gözlerine inanmadı ve yumurtayı eşiyle birlikte koruma altına aldı.
Satın aldıkları köy yumurtasında çepe çevre Allah yazdığını gören Bergamalı Karakoç ailesi karı koca bu yumurtayı insanlara ibret olsun diye de sosyal medya hesabında paylaştı.
Bergama Dereköy Mahallesinde Tavukçuluk yapan Ali Özdemir, önceki gün İlçede ikamet eden Yusuf Karakoç adında ki arkadaşının siparişi üzerine bir sepet yumurta getirdi. Yumurtaları eve götüren Yusuf Karakoç ise eşine teslim etti. Yumurtaları tek tek yıkayarak buz dolabına koyan Ruhser hanım ise bir yumurtada 'Allah' yazdığını fark edince hemen eşine gösterdi. Karı - koca bu durum karşısında hayrete düştüler ve "Allah'ın hikmeti bu nasıl iştir" diyerek yumurtayı diğerlerinden farklı bir şekilde özenle korumaya başladılar. Eski din görevlisi emekli Yusuf Karakoç, başkası söyle inanmazdım ama kendi gözlerimle gördüğüm bu olay bizi aile olarak oldukça şaşırttı. Bende bu yumurtanın etrafınca her yerinde 'Allah' yazmasından dolayı fotoğraflayarak sosyal medya da paylaşım. Onlarca kişi beğendi hayret düştüklerini ifa de eden yorumlar yaptılar dedi. Haber-Fotoğraf: Tahsin Tuna
Etiketler