scorecardresearch

BERGAMALI GAZETECİ ÜMİT ŞAHİNLER ÇİFTÇİ TV’DE

348 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 3 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
BERGAMALI GAZETECİ ÜMİT ŞAHİNLER ÇİFTÇİ TV’DE
Bergama’nın yetiştirdiği yerel gazeteci Ümit Şahiner, mesleğindeki başarı grafiğinin çıtlarını yükselterek profesyonel TV programcılığı yapmaya başladı.

Çiftçi TV’de “Koyun Keçi Dünyası” adıyla program yapmaya başlayan Ümit Şahiner, Türkiye’nin her bölgesini karış karış gezerek küçükbaş hayvancılık sektöründe yaşanan ilginç gelişmeleri her hafta Cuma akşamları ve koyun keçi yetiştiricilerinin yaşamlarını ekrana getiriyor.

Yakın zamanda Bergama’da bir kırkım kursunu Bergama’da açılmasına öncülük edecek olan Ümit Şahiner, bölgede hayvancılığın gelişmesinde küçükbaş hayvancılığın daha modern yetiştirilmesi için değişik programlar gerçekleştireceklerini söyledi.

En son olarak Çiftçi TV için hazırlanan kırkım yarışmasında bir kolu olmayan yetiştiriciye modern kırkım makası ile koyun kırkımı yaptırır iken rakip yetiştiriciye ise kırkım makası yarışma düzenledi. Modern kırkım makaslarının böylece çiftçi açısından daha faydalı eziyetsiz bir sistem çalışmayı üreticiler göstermiş oldu. Tahsin TUNA/ BergamaEtiketler