scorecardresearch

Bergamalılar Bugün “Hoş Geldin Atam “ Dediler

64 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 2 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Bergamalılar Bugün “Hoş Geldin Atam “ Dediler
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Bergama’ya gelişinin 81. Yıl dönümü törenle gerçekleşti. Bergamalılar, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e Cumhuriyet Meydanında yaptıkları anma etkinliği ile “Hoş Geldin Atam” diyerek 81 yıl öncesi olduğu gibi bu günde coşkuyla karşılayıp uğurladılar.
Atatürk’ün ilçeye gelişini anma günü olarak gerçekleşen tören Anıta çelenklerin konulmasının ardından Cumhuriyet Alanında halkın katılımıyla gerçekleşti. 13 Nisan Anadolu Lisesi Öğrencilerinin hazırladığı minik konser büyük ilgi görürken, yine aynı okul öğrencilerinin folklor gösteriyle yöre oyunlarını sergilemeleri büyük alkış aldı.
Günün anlam ve önemine istinaden yapılan şiir ve resim yarışmalarında derece alan öğrencilere plaketler dağıtılırken, Atatürk’ün Bergama’ya gelişiyle ilgili konuşmayı Yapan Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç ise “Mustafa Kemal’in Bergama’ya gelişinde dün nasıl misafirperver isek bu günde aynı şekilde misafirperveriz. Cumhuriyetin kurucusuna ev sahipli yapmaktan büyük mutluluk duydun onun gelişini bir kez daha mutluluk ile coşkuyla anıyoruz” dedi.
Törene İlçe Kaymakamı Uğur Kolsuz, Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç’in yansıra sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri Bergama’yı seven Atatürk büyük bir halk topluluğu katıldı.
Tahsin TUNA
Etiketler