scorecardresearch

Bergama'nın Düşman İşgalinden Kurtuluşu Buruk Bir Törenle Kutlandı

98 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 2 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama

Bergama'nın Düşman İşgalinden Kurtuluşu Buruk Bir Törenle Kutlandı
Bergama'nın düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü bu yıl terör olayları nedeniyle buruk bir anma töreni şeklinde kutlandı.
Bergama Kaymakamı Osman Nuri Canatan Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, Bergama Garnizon Komutanı Piyade Kurmay Albay Erden Kargın Hükümet Konağı önünde yapılan törende çok sayıda vatandaş ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle birlikte Atatürk anıtına çelenk koydu ve saygı duruşunun ardından istiklal marşını topluca söylendiler.
Belediye Başkanı Mehmet Gönenç tören alanında vatandaşlara yaptığı hüzünlü konuşmasında "Bundan sonraki yıllarda şehitlerin acısıyla yas tutarak değil, dostluk içinde sevgi içinde kutlamaları gerçekleştirmek istiyoruz. Artık bu ülkede şehit cenazeleri istemiyoruz. Polislerimiz askerlerimiz ve küçük çocuklarımız ölmesin istiyoruz" diyerek Ulu önden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına, Kuvai Milliye ye Bergama Halk adına Bergama'nın 93 Kurtuluş yılı dönümü kutlu olsun dileklerinde bulundu.
14 Eylül Anadolu Lisesi Öğrencilerinin günün anısına şiirlerin okunmasının ardından tören son buldu. Tahsin TUNA/Bergama
Etiketler