scorecardresearch

Demir Exsport Soma'da Engellilere Sahip Çıktı

188 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 3 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Demir Export Soma’da Engellilere Sahip Çıktı

Ülkem İçin Engel Tanımıyorum Sosyal Sorumluluk Projesi Soma’da

Koç Topluluğu şirketlerinden Demir Export A.Ş., Topluluğun 2012 yılında başlattığı, amacı, engellilik sorununa doğru yaklaşım konusunda toplumsal bilincin ve duyarlılığın oluşturulmasına katkı sağlamak olan “Ülkem İçin Engel Tanımıyorum” projesi kapsamında engelliler haftasına Soma’daki bir konferans ile katıldı.

2012-2014 yılları arasında teması “Ülkem İçin Engel Tanımıyorum” olarak belirlenen proje, ülkemizde son nüfus sayımına göre sayısı 8.431.937 olan ve nüfusun ,29’una denk gelen engelli vatandaşlarımızın, hepimiz kadar toplumun yararlandığı tüm olanaklardan bağımsızca yararlanabilmelerini sağlamak adına çalışmalarına devam ediyor. Bu bağlamda Soma’da faaliyet gösteren madencilik şirketi Demir Export A.Ş., Soma Engelsiz Yaşam Derneği, Soma Spastik Çocuklar Derneği ve E.L.İ. işbirliği ile ihtiyaç sahiplerine akülü tekerlekli sandalyeleri ve işitme cihazlarının hediye edildiği ve Demir Export A.Ş. çalışanlarının verdiği “Engelliliğe Doğru Yaklaşım” konulu eğitimi de kapsayan konferans gerçekleştirildi.

İhtiyaç sahipleri, hediye edilen akülü tekerlekli sandalyelerini ve işitme cihazlarını Soma Kaymakamı Sn. Mehmet Bahattin Atçı, Belediye Başkan Yardımcısı Sn. Ali Tulup, Emniyet Müdürü Sn. Okan Arslan, E.L.İ. Müessese Müdürü Sn. Hakkı Duran, Maden İş Genel Sekreteri Sn. Vedat Ünal, Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Başkan Yardımcı Sn. Rıfat Emekçi, Demir Export A.Ş. Genel Müdürü Sn. Savaş Şahin ve İşletme Müdürü Sn. Levent Şenfilo’nun ellerinden teslim aldılar.

Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi Konferans salonunda gerçekleşen aktiviteye Soma Protokolü’nün yanısıra, siyasi parti ilçe başkanları, dernek yönetim kurumları, halk, öğrenciler, engelli vatandaşlar ve ailelerinden oluşan yaklaşık 500 kişilik bir topluluk katılarak, verilen eğitimi ilgiyle izlediler.

Demir Export A.Ş. Genel Müdürü Savaş Şahin, cihazlarına kavuşan ve toplumda “Ben de Varım, Biz de Varız” diyen engellilerimizin yaşamlarını bir parça kolaylaştırabileceğini, eğitime katılan topluluğun ise engellik konusunda duyarlılıklarının gelişeceğine, katkı sağlayacağına ve bireysel olarak “Ben neler yapabilirim?” sorusunu kendilerine soracaklarına inandığını belirtti.

“Sahip çıkmak, sorumluluk hissetmek ve katılımcı olmak, üç yıldır devam eden Ülkem İçin projesinin özünü oluşturmakta, bir ülkenin kalkınması için kurumların ve özel sektörün toplumsal sorunlara karşı bilinçli ve destekçi olmalarının öneminin yanında bireylerin de sorunlara sahip çıkarak, sorgulaması, katılımcı olması Koç Topluluğu’nun sosyal sorumluluk projelerinin katılımcılığı sağlayarak, başarılı sonuçlar elde etmesindeki önemli etkenlerden biridir.” dedi.
Etiketler