scorecardresearch

Dr. İdris Yavuzyılmaz CHP’nin Bakırçay Adayı

119 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 3 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Dr. İdris Yavuzyılmaz CHP’nin Bakırçay Adayı
28 yıldır Bergama’ya ve Bakırçay Havzasına sağlık sektöründe radyoloji uzmanı olarak hizmet veriyorum” diyen CHP’nin 9 Yıllık İlçe Başkanı İdris Yavuzyılmaz, CHP Olağanüstü Kurultayına Bakırçay Havzasını ve İzmir’i temsilen Parti Meclisi üyeliğine aday olduğunu açıkladı.
İzmir’i, Bakırçay Havzasını ve Bakırçay’ın merkezi olan Bergama’yı çok iyi biliyorum, bölgeyi ve partimizi çok iyi tanıyorum diyen Dr. İdris Yavuzyılmaz, parti binasında yaptığı basın toplantısı ile düşüncelerini ve neden aday olduğu konusunda açıklamada bulundu.
Yavuzyılmaz açıklamasında şunları söyledi. “Bergama İlçesinde 2000-2003 yılları arasında üç yıl İlçe Başkan Yardımcılığı, 2004-2013 yılları arasında beş dönem, toplam 9 yıl ilçe başkanlığı yaptım. Halkımızla kaynaştık. Karınca gibi çalıştık. Sorumluluk dönemimde partimizin oylarını arkadaşlarımla birlikte 6.500’lerden alıp 26.900’lere taşıdık. Parantez içinde söylemek isterim ki (bu arada Bergama İlçesinin nüfusu artmadı. Azaldı. 2000 yılında 106.500 olan nüfus şimdi 101.000 civarında. Seçmen sayısı nüfusun yaşlanması nedeniyle göreceli olarak bir miktar artmıştır.)
10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanlığı seçiminde seçim komitesi başkanı olarak görev yaptım. Bergama’da partimizin desteklediği adaya % 54 oranında oy kazandırdık. Partimin ilkeleri doğrultusunda hizmet odaklı bir anlayışı benimsiyorum. Bölgemizin sorunlarını ve çözüm önerilerini biliyorum. Bölgemiz insanlarını iyi tanıyorum. Her siyasi parti tabanı ile sıcak bir diyalog sağlayabildiğimiz için sorumluluk dönemimizde de oylarımızı 4 kattan fazla artırdık.
Bergama’yı, Bakırçay Havzasını ve İzmir’i en iyi şekilde temsil edeceğime inanıyorum.
Örgütün içinden geliyorum. Parti emekçisiyim.5-6 Eylül tarihlerinde yapılacak olan Olağanüstü Kurultayımızda Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu’nun ifade ettiği gibi Parti Meclisi üyelerinin ağırlıklı olarak örgütlerden gelen kişilerden oluşması düşüncesindeyim. Partimize emek vermiş, partimizin kültürünü özümsemiş, partiyi ve partilileri tanıyan, toplumla kaynaşmış kişilerin oluşturacağı Parti Meclisinin partimizi iktidara taşıyacağı kanaatindeyim.
Bu anlayışla Olağanüstü Kurultayımızda Bakırçay Havzasını ve İzmir’i temsilen Parti Meclisi üyeliğine aday olduğumu parti tabanımız ve kamuoyu ile paylaşmak istiyorum. Sevgi ve saygılarımla. 01.09.2014
Etiketler