scorecardresearch

Eğiller'in Muhteşem Hayırı Yine Dillere Destan

35 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 3 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Muhteşem Hayır Yine Dillere Destan
Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Bergama Eğiller Mahallesi Yıl hayırı bu yıl yine dillere destan bir katılım ile gerçekleşti.
Eski Harman yeri meydanında Bergama çevre mahallerden gelen yüzlerce kişi sabahın erken saatlerinde gelerek yıllanmış palamut ağaçlarının gölgesinde öbek öbek toplanarak güzel bir ilkbahar karşılamasının keyfini tam yaşadılar.
Aynı şehirde yaşıyor olamalarına rağmen günlük hayat mücadelesinden birbirlerini görmeyen görseler de paylaşamayanlara, bu güzel cemiyet topluluğunda bir araya gelerek dostluğu, kardeşliği, sevgi ve hoşgörünün ve dayanışmanın ne kadar güzel bir şeş olduğunu bir kez daha göstererek kucaklaştılar.
İlçe Kaymakamı Uğur Kolsuz, Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, ve bazı siyasi partilerden aday olan Milletvekilleri de mahalle hayrına katılarak bu güzel birlikteliğin oluşturduğu insanların duygu ve mutluluklarını paylaşarak başarı ve bereket dilediler.
Bergama Eğiller Mahalle Muhtarı İshak Aytan yönetiminde ki köylüler, gelen misafirlerine en özenli bir şekilde karşılama ve konukseverlik örneği gösterirken, hiç bir aksama yaşanmadan köy hayırını gerçekleştirdiler.
Yemeğe katılan konuklara 27 adet kuzu kilolarca dana eti, onlarca kazan keşkek ve etli, bulgur plav, yöreye özgü keşkek ve bölgenin özel höşmerim ikram edildi.
Tahsin TUNA gazeteci05@gmail.com 0542 741 21 22
Etiketler