scorecardresearch

Kınık Poyracık Arasında Küçük Venedik

177 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 3 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Kınık Poyracık Arasında Küçük Venedik
Geçtiğimiz Günlerde Arkadaşımla birlikte tesadüfen Ziyaret ettiğimiz Bakırçay ovasının göbeğinde ki bu cennet mekânın Adı Boncuk Gölet Restaurant.
Bir aile işletmesine dönüştürülmüş olan Boncuk Gölet Restaurant ve piknik alanın işletmecisi Kemal Bocuk tarafından 10 dönümlük bir arazi üzerine kurulmuş. Gölet, Tamamen yapay bir gölet yer sonradan işletmeye dönüştürülmüş.
Bu güzel yer yaşadığımız yaz aylarının kavurucu sıcaklarında yöre insanlarının hatta yoldan gelen yolcuların adeta ilgi odağı haline geldi.
Boncuk Gölet Restaurant, tam anlamıyla çalışarak stres yüklü insanların bir haftalık yorgunluklarını atmak, kafa dinlemek isteyenlerin yeri olsa gerek.
Balık avlamak için bence uzaklara gitmenize gerek yok. Çay, deniz, dere aramayın. Oltanızı kaptığınızı gibi ailenizle birlikte buraya gelin dilediğiniz şekilde balık avlayın. Eğer balık tutamadıysanız ona da çare var hemen Alabalık siparişi verebiliyorsunuz.
Siz, çıvıl cıvıl öten kuş sesleri arasında eşsiz bir mekanda dinlenirken eğer çocuğunuz büyük ise dev salıncaklarda sallanıyor, daha küçük çocuklar ise çocuk oyun parklarında günlerini gün ediyorlar..
Burada koyun, kedi, köpek, keçi, ördek at gibi çeşitli hayvan türlerini yakından tanıyan çocuklarınız bir yandan da toprakla tanışıyorlar.
Patlıcan çığırtma yapacaksanız bahçeden ve tamamen organik. Kendin kopar kendin pişir. Mangalda çay mı, mangalda kuzu çevirme mi, canın çekti yak mangalı bak keyfine.
Eğer gölette ailece dekneyle dolaşmak istiyorsanız buda mümkün.
Bizden söylemesi, izleyin kararınızı kendiniz verin.
Etiketler