scorecardresearch

Mukaddes Annenin Adı Ölümsüzleştirildi

71 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 3 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Mukaddes Annenin Adı Ölümsüzleştirildi
Yarım Asırdan fazla Bergama’da yoksul ve kimsesizlere yardım eden ve her yıl 52 yıldırı 50’yi aşkın çocuğun sünnetlerini gerçekleştiren Mukaddes Annenin ismi bir parka verilerek Bergama Belediyesinden büyük jest yapıldı.
Bergama’da yarım asırdır fakir ve kimsesizlere yardımları ile bilinen ve her yıl 52 yıldan bu yana 50’nin üzerinden çocuğu sünnet ettiren Bergamalıların Mukaddes Annesinin adı bugün bir parka verilerek ölümsüzleştirildi.
Bergama Belediyesinin Tariş mevkiinde yaptığı bir Parkın adı bu gün Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, örnek davranışı ile Mukaddes Kuduğ Parkı olarak törenle hizmete açıldı
Bergama Belediyesi Mukaddes Kuduğ Parkı açılış törenini gerçekleştirirken, yardımsever Mukaddes Kuduğ ise hayatta iken kendi adın bir parka verilmesinden dolayı yaşadığı mutluluğu gün boyu lokma hayrı yaparak gösterdi.
Mukaddes Kuduğ ilerlemiş yaşına rağmen yardım severliğini Türkiye Yardım Sevenler Derneği Bergama Şubesi olarak halen sürdürüyor.
Park açılış töreninde konuşan Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, “Uzun yıllar Doktorluk mesleği ile Bergama’ya hizmet etmiş Ahmet Kuduğ’un yardım sever eşi Mukaddes Annemiz adına Belediye Meclis Kararımız ile isminin bu parka verilmesi kararlaştırılmıştır. Kendisi de yarım asırdır Bergamalılara maddi ve manevi her konuda yardımlarıyla bilinmektedir. Bugün onun için çok anlamlı ve duygularını, mutluluğu da sevin göz yaşlarından anlaşılmaktadır. Amacımız onun örnek insan olarak yarınlar da anılmasıdır” dedi.
Parkın açılışıyla ilgili olarak bek çok kişi telgraflarıyla Mukaddes anneyi kutlarken, onu seven Bergama halkıda yanında yer alarak mutluğuna destek oldular. Tahsin TUNA/Bergama
Etiketler