scorecardresearch

Nerde Akşam Orda Sabah Allianoi, Bergama Gezisi 14

314 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 4 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Nerde Akşam Orda Sabah Allianoi, Bergama Gezisi 14.Bölüm
NAOS (Nerde Akşam Orda Sabah) Aslıhan Kanmaz’ın sunumu ile World Travel Channel ekranlarında. NAOS sizleri haftanın yoğun iş temposundan uzaklaştırarak İzmir /Allianoi / Bergama’ya götürüyor.
NAOS her zaman olduğu gibi yine sizleri şehirden aldı sessiz sakin doğa ile baş başa bir yere getirdi. Bergama’ya 18 km uzaklıktaki Paşaköy de programa başladı. Tarihe meydan okuyan ve bir termal merkez olan bu yerin suyu çok şifalıdır. Allianoi Antik Kenti gezmeye devam eden sunucumuz antik eserleri ve heykelleri inceledi. Allianoi Antik Kenti 2010 de yapılan baraj çalışmaları sonucu bu şehir sular altında kalmıştır.
İkinci güne Balıkesir Ayvalık’ta başlayan sunucumuz güne yine kahvaltı yaparak başlayarak NAOS klasiğini sürdürmeye devam etti. Kahvaltısını yapan sunucumuz İzmir Bergama’ya geri dönüp gezisine devam etmek için yola koyuldu. Teleferikle Akropole çıkarak Bergama’yı kuş bakışı izleyen sunucumuz Akropol tepesinde birçok tarihi eseri gezip ve inceledi. Buradaki gezisini tamamlayan sunucumuz şehir merkezine inerek geleneksel lezzetli yemekler ile karnını doyurdu. İzmir /Allianoi / Bergama’daki gezisini tamamlayan sunucumuz dönüş yolunda Kozak Yaylasını gezerek programı tamamladı.
NAOS (Nerde Akşam Orda Sabah) Aslıhan Kanmaz'ın sunumuyla on dördüncü bölümünü tamamladı. NAOS her Pazargünü saat 18:00 da Türkiye'nin ilk seyahat kanalı World Travel Channel ekranlarında yayınlandı.
Etiketler