scorecardresearch

Nesrin Ulema Bergama'da Sağlık Ünitesi Açtı

31 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 2 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama

Nesrin Ulema Bergama'da Sağlık Ünitesi Açtı
İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı olarak Dr. Faruk İlker Bergama Devlet Hastanesinde "Palyatif" Bakım Ünitesi ak Parti İzmir Milletvekili Nesrin Ulema tarafından törenle hizmete açıldı.
Bergama Kaymakamı Osman Nuri Canatan, Faruk İlker Bergama Devlet Hastanesi Başhekimi Uz.Dr.Osman Himmetoğlu, Osman Nuri Canatan, İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Hizmet Birliği Başkanı Dr. Namık Kubat, Garnizon Komutanı Zeynel Abidin Demirtaş, İlçe Emniyet Müdürü Ayhun Yumrukkaya ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Durmaz ve Hayırsever İş adamı Mithat Öztüre'nin yanı sıra çok sayıda katılımla gerçekleşen açılış töreninde İzmir Hastanelerinin daha da iyileşeceği sözü verildi.
Faruk İlker Devlet Hastanesi Başhekimi Uz.Dr.Osman Himmetoğlu, 8 yataklı "Palyatif" Bakım Ünitesi 2. kat Dahiliye servisinde hzimet verceğini hatırlatan konşmasında 1 sorumlu Hekim 1 Uzman Hekim ve 5 Hemşire ile hizmet verileceğini söyledi.
"Palyatif" Bakım Ünitesinin tedavi süreçleri uzayan hasatlara hizmet amacıyla kurulduğunu hatırlatan İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Hizmet Birliği Başkanı Dr. Namık Kubat, ise hastaların bu ünitelerde moral ve motivasyonlarının yükseltilmesiyle her türlü ilaç ve tıbbi bakım imkanlarıyla tedavi edileceklerini söyledi.
İzmir Ak Parti Milletvekili Nesrin Ulema ise açılış konuşmasında geçmişte ailesinde yatalak bir hastası olan ailenin duygularını dile getirerek Bana o hasta yakını dedi ki. é Eskiden hastanelere hasta getirmek için randevu alırdık. Bize Ambulans ücreti şu kadar kendiniz bilirsiniz deyip telefonu kapatırlardı. Şimdi ise Hastalara alınışımın en alası Ak Parti iktidarı döneminde gerçekleştirilmektedir. İnsanın yaşam kalitesini en üst düzeyde tutmak için hastanelerimizde hizmetler verilmektedir dedi. İzmir Çiğli'de 600 yatak kapasiteli yeni bir Araştırma Hastanesinin açılışını Sayın Binali Yıldırım tarafından açılacağını müjdeleyen Nesrin Ulema, tüm Egelilerin yararlanacağı bu muhteşem hastane ile sağlık sorunun bir kat daha iyileştirilmiş olacağını söyledi.
Bu Topraklar Kolay Kazanılmadı
İzmir Milletvekili Nesrin Ulema terör olaylarına da değinerek te şunları söyledi. "Bu topaklar kolay kazanılmadı. Ama bunu düşünmek bile istemeyenler terörü lanetleme uğruna bu gün değişik yer ve zamanlarda eylemlere katılarak hastanelerde hastalarını ölüme terk edebiliyorlar. Ak Partiyi yeniden iktidara taşıyarak terör sorunu çözülerek barış içinde bir ülkede yaşayacağız"dedi.
Etiketler