scorecardresearch

Öğretmenler Gününde Anlamlı Sergi

48 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 2 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Öğretmenler Gününde Anlamlı Sergi
Ülkenin her yerinde olduğu gibi 24 Kasım geleneksel Öğretmenler Günnü Bergama'da törenlerle kutlandı.
Öğretmenler günü dolayısıyla Kaymakamlık sergi salonunda Emekli Öğretmen Hacer Öztürk'ün 35'i aşkın eseriyle beraberindeki 4 amatör ressamın açtıkları 25 eserlerinden oluşan resim sergisi ise görülmeye değerdi.
Bergama'da Öğretmenler günü dolayısıyla Atatürk Anıtına Çelenk Koyma ve Saygı Duruşunda bulunuldu. Gerçekleştirilen törene Bergama Kaymakamı Osman Nuri Canatan, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Kahyaoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kiraz, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hakan Ergüner ve Siyesi pertiler ile Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
Daha sonra ise Kaymakamlık sergi salonunda İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce Açılan karma resim sergisinin açışı yapıldı. Resim Hocası Akif Aktay yönetiminde Resim kurslarına katılan öğrencilerden Şule Özü Yanık, Nihal Kara, Hatice Konyar, Kübra Özkan gibi amatör ressamlarca gerçekleştirilen 25 erser ile Emekli öğretmen Hacer Öztürk'ün resim sergisi açılışı gerçekleştirildi.
Hatice Öztürk Kenini Resme Adadı
Kendisini yıllardır resim çizmeye adağını söyleyen ve yıllardır Bergama'daki evinde onlarca taplo çizen Emekli Eğitimci Hatice Öztürk, ise söz konusu sergiye ayrı bir köşede 35 taplosuyla imzasını atmıştı.
Ememkli Eğitimci Hacer Öztürk ev hanımlığının yanı sıra hem eşine iş anlamında yardımcı oluyor, hemde resim çizmeye zaman ayırarak hayatı en işi şekilde değerlendiren bir kişi olarak dikkatleri çekti. Ülkenin bir çok tarihi yerlerini çizen emekli eğitimcinin birbirinden ilginç soyut resimleriyle ilgiyle izlendi. Sergi 3 gün süreyle açık kalacak.
Etiketler