scorecardresearch

Yusuf Kemalettin’de Tatbikat Heyecanı

134 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 3 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Yusuf Kemalettin’de Tatbikat Heyecanı
Bergama Yusuf Kemalettin Perin Mesleki Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen “Sivil Savunma gününde öğrenciler büyük heyecan yaşadılar.
Bergama İtfaiyesi, Hastane Ambulansları THK Kurumu Kızılay Ekibinin destekleriyle ortak bir tatbikat düzenledi. Okul içinde çıkan yangında mahsur kalan kız ve erkek öğrenciler, İtfaiye ekipleri ve kurtarılırken, yaralılar ise ambulanslarla da temsili olarak hastaneye taşındılar.
Daha sonra ise öğrencilere çıkmış bir yangın halinde ne yapacakları ve yangına nasıl müdahale ederek söndürme işlemlerinde neler yapacakları gösterildi.
İlçe Kaymakamı Uğur Kolsuz ‘un yanı sıra Bergama Belediye Başkan yardımcısı, İlçe Milli eğitim Müdür Yardımcısı, Okul Müdürü Yunus KAZAK ile öğretmenler katıldılar.
Diğer yandan Okulun konferans salonunda olası savaş, deprem, yangın ve doğal afetlerde alınacak önlemlerle ilgili ve protokole sunum yapılarak öğrenciler bilgilendirildiler.
Okul bahçesinde hazırlanan Kızılay kan alım merkezinde, Kaymakam uğur kolsuz ve konferansa katılanlar kan bağışında bulunurken devamında aşure ikramı yapıldı. Tahsin TUNA/ Bergama -0542 741 21 22
www.callnet.xyz/?ref=5
Etiketler